6 maja 2024, 17:24:13 - gabrielba
ME U-17 kobiet: Polska 1-0 Belgia

Prowadzona przez selekcjonera Marcina Kasprowicza reprezentacja Polski do lat 17 kobiet wygrała 1-0 (1-0) z Belgią w meczu 1. kolejki grupy B mistrzostw Europy, które są rozgrywane w Szwecji. W następnych meczach Polska zagra z Hiszpanią (9 maja, 15:30, Lund) i Portugalią (12 maja, 15:30, Malmö).

6 maja 2024, 15:30 - Lund (Klostergårdens IP)
Polska 1-0 Belgia
Oliwia Związek 31

Polska: 1. Julia Woźniak - 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Łapińska, 4. Magda Piekarska - 10. Maja Zielińska (76, 9. Anna Skrzypczyk), 20. Lena Marczak, 8. Zuzanna Witek (90, 17. Aleksandra Kuśmierczyk), 15. Weronika Araśniewicz, 19. Kinga Wyrwas (46, 11. Julia Ostrowska), 7. Krystyna Flis (90, 16. Małgorzata Rogus) - 14. Oliwia Związek (69, 3. Aisha Nsangou).

Belgia: 1. Aude Waldbillig - 19. Oona Careel (75, 16. Fleur Heyman), 8. Flo Hermans, 3. Chionne Bonny, 2. Louize Haentjens, 17. Lise Bal - 13. Axelle Bamps (59, 14. Alexia Dooms), 20. Lola Vanluyten, 6. Romy Wenning - 22. Clementine Reynebeau (75, 10. Oliwia Loeman), 9. Manon Heremans.

żółte kartki: Araśniewicz - Reynebeau.

sędziowała: Miriama Bočková (Słowacja).
widzów: 207.

W 84. minucie Zuzanna Witek (Polska) nie wykorzystała rzutu karnego (Aude Waldbillig obroniła).

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Hiszpania zagra o godz. 18:30 z Portugalią.

Tabela:

1. Polska      1  3  1- 0
2. Hiszpania   0  0  0- 0
   Portugalia  0  0  0- 0
4. Belgia      1  0  0- 1

Awans do półfinałów, które odbędą się 15 maja, wywalczą dwa najlepsze zespoły każdej z grup. Finał oraz mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 18 maja. Finaliści oraz zwycięzca meczu o trzecie miejsce awansują do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w dniach 16 października - 3 listopada w Dominikanie.

Dombas - 6 maja 2024, 17:25:46 - *.icpnet.pl
Haha dno i wodorosty

TMK - 6 maja 2024, 17:26:24 - *.dip0.t-ipconnect.de
ale nieskuteczność ta Araśniewicz to ani sam na sam ani na pustą trafić nie potrafiła. tutaj luźno 3-5 powinny wlepić Belgijkom

Rick - 6 maja 2024, 17:49:53 - *.dynamic.inetia.pl
Wreszcie widziałem przyzwoitą piłkę w kobiecym wydaniu...większość tych dziewczyn powinna już grać w I reprezentacji, mają charakter i grają do przodu co w kobiecej piłce jest wystarczające przy d9brych umiejętnościach...poza tym co trener chłop to chłop, od razu widać że układa drużyne!...Belgia dość słaba ale bramkarkę mają świetną...

Zdzisio - 6 maja 2024, 19:02:57 - *.5.107.85.ipv4.supernova.orange.pl
Żenada, klapa itp - ten stadion nie wiem, czy u nas do 4 ligi by się nadawał, a do ME się nadaje... Kogoś chyba fantazja poniosła, ale to tylko pokazuje, jak "postrzegana" jest kobieca piłka, o frekwencji nawet nie wspomnę ... Xd

TG1 Dudek2 - 6 maja 2024, 19:10:00 - *.146.252.160.mobile.internet.t-mobile.pl
Brawo wygrać lub zremisować z Portugalią i zremisować z Hiszpanią finał daje kwalifikacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet do lat 17 na Dominikanie finał i mecz o 3 miejsce w zasięgu Polek

Grubiorz - 6 maja 2024, 21:57:17 - *.centertel.pl
Brawo dla polskich dziewczyn.

górnik - 7 maja 2024, 11:17:19 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bardzo dobra gra naszych reprezentantek. Oglądałem ten mecz z dużą atencją. Jeśli dalej będą się tak rozwijać to ich kariera potoczy się znakomicie.